7 Temmuz 2018 Cumartesi

4. İSTANBUL TASARIM BİENALİ’NİN KATILIMCILARI AÇIKLANDI

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından VitrA sponsorluğunda düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali, Okullar Okulu ana başlığıyla, Jan Boelen küratörlüğünde, 22 Eylül-4 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bienal, tasarımı bir öğrenme biçimi olarak farklı açılardan ele alacak.



Ücretsiz olarak gezilebilecek 4. İstanbul Tasarım Bienali sergisi, Akbank Sanat, Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, SALT Galata ve Studio-X Istanbul’da yer alacak.

Okullar Okulu başlığıyla gerçekleştirilecek 4. İstanbul Tasarım Bienali, Türkiye’den ve yurtdışından, farklı yaş ve disiplinlerden katılımcıları sürece dahil ederek eski bilgiyle yeni bilgiyi, akademiyle amatör ruhu, profesyonel bilgiyle kişisel tecrübeyi bir arada sunacak.

4. İstanbul Tasarım Bienali, sergiye olduğu kadar projelerinin sergi öncesi hazırlık süreci ve sergi sonrası devamlılığına, sonuca olduğu kadar sürece de odaklanan programıyla, bienallerin geleneksel zaman ve mekân sınırlarının dışına çıkıyor.

Okullar Okulu katılımcıları, açık çağrıya 41 ülkeden cevap veren 700’ün üzerinde başvuru arasından seçildi.

4. İstanbul Tasarım Bienali’ne katılacak 100’e yakın katılımcı arasında aşağıdaki kişi ve topluluklar yer alıyor:

[AI]stanbul (Ersin Altın, Amy Hoover, Burçak Özlüdil, Augustus Wendell) (Türkiye/ABD)
AATB (İsviçre/Fransa)
Åbäke (Fransa/İngiltere)
Bakudapan (Endonezya)
Kerim Bayer (Türkiye)
Cihad Caner (Türkiye/Hollanda)
Ali Murat Cengiz (Türkiye/Hollanda)
Taeyoon Choi (ABD/Güney Kore)
Commonplace Studio (Hollanda)
Jesse Howard (ABD/Hollanda) ve Tim Knapen (Belçika)
Danilo Correale (İtalya, ABD)
Amandine David (Fransa)
Teis De Greve (Belçika)
Derya Irkdaş Doğu (Türkiye)
Eat Art Collective (Hollanda)
Ecole Mondiale (Belçika)
FABB (Türkiye)
Studio Folder (İtalya)
Avşar Gürpınar ve Cansu Cürgen (Türkiye)
Mark Henning (Hollanda/Güney Afrika)
Nur Horsanalı (Türkiye/Finlandiya)
Ils Huygens (Belçika)
Navine G. Khan-Dossos (İngiltere/Yunanistan)
Roosje Klap (Hollanda)
Land+Civilization Compositions (Türkiye/Hollanda)
Pedro Neves Marques (Portekiz/ABD)
Margarida Nunes da Silva Mendes (Portekiz)
Alexandra Midal (Fransa)
Carlos Monleón (İspanya/İngiltere)
Gökhan Mura (Türkiye)
Martina Muzi (İtalya)
Nelly Ben Hayoun Studios (Fransa)
New South (Fransa)
Camilo Oliveira (Brezilya/İtalya)
ONAGÖRE Okay Karadayılar & Ali Taptık (Türkiye)
Thomas Pausz (Fransa/İzlanda)
Ana Peñalba (İspanya)
Juliette Pepin (Fransa)
Charlotte Maeva Perret (İngiltere)
Radioee.net (Arjantin/ABD/Hollanda)
Emelie Röndahl (İsveç)
Helga Schmid (Almanya)
Judith Seng (Almanya/İsveç)
SO (Türkiye)
Studio Legrand Jäger (İngiltere/Almanya)
Studio Makkink & Bey (Hollanda)
SulSolSal (Hollanda/Güney Afrika/Brezilya)
Jenna Sutela (Finlandiya/ Almanya)
Jennifer Teets ve Lorenzo Cirrincione (ABD/Fransa)
Unfold (Belçika)
Ottonie Von Roeder (Almanya)
Henriëtte Waal ve Studio Klarenbeek & Dros (Hollanda)
Mark Wasiuta (ABD)
Lukas Wegwerth (Almanya)
Pınar Yoldaş (Türkiye/ABD)
Peter Zin (Hollanda /Portekiz)

4. İstanbul Tasarım Bienali’nde yer alacak diğer katılımcılar önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

0 yorum:

Yorum Gönder